ТОП кондитерських інгредієнтів

Сучасні кондитерські вироби нагадують справжні витвори мистецтва, якщо за їхнє вироблення беруться майстри, які використовують ідеально підібрані та якісні продукти. Зараз навчитися готувати муси, торти, капкейки, желе та інші десерти можна навіть вдома. Але для того щоб приготувати справді неймовірні десерти потрібно ретельно підготуватись і купити якісні продукти. Наприклад шоколад відіграє дуже важливу роль в кондитерській справі і справдній шоколад для кондитера – це не продукція, яку можна купити у магазині. Так, є безліч нюансів, про які слід поговорити більш докладно. З першого разу мало кому вдається зробити ароматний, смачний та унікальний десерт, проте все це – справа часу. Згодом людина навчиться створювати неймовірні десерти. А зараз потрібно купити обладнання та головні продукти, які повинні бути на кожній кухні.

ТОП-5 кондитерських інгредієнтів, які слід придбати

Приготувати торт, паски, морозиво, желе, незвичний десерт можна буквально будь з чого, якщо у людини під рукою є шоколад, молоко, цукор, начинка, борошно. Ніхто не забороняє фантазувати та створювати щось надзвичайне. Спочатку можна купити набір продуктів для новачка, а потім, коли хобі почне приносити гроші, збільшити запаси прянощів.

ТОП-5 інгредієнтів, які повинні бути в кожного кондитера:

  • шоколад:
  • вершки;
  • барвники;
  • какао;
  • кондитерські посипки.

Також слід регулярно купляти молочні продукти. Саме на їх основі можна буде приготувати крем, безе, начинку, мус. Рекомендується перед оплатою товару перевіряти строк придатності. Якщо залишилося менш ніж 2 доби, краще взяти іншу молочну продукцію. Інакше вона може негативно вплинути на результат та зіпсувати кондитерський виріб на смак чи зовнішній вигляд.

Який шоколад краще підібрати для виробу?

Професійні виробники солодощів створюють шоколад самостійно або купляють у спеціалізованих кондитерських, оскільки на відміну від магазинних плиток він є більш смачним, комфортним для використання. Кулінарний тип шоколаду має насичений аромат, смак, рівномірно та добре плавиться. Ідеально підходить для створення прикрас, фігурок та тортів. Він буває білим, молочним та темним. З цього боку продукт нічим не відрізняється від магазинних аналогів.

Варіанти оформлення торта шоколадом

Кондитерські дропси продаються тільки у чистому вигляді. Немає домішок за типом кураги, фруктів, горішків, печива. Кулінари для створення спеціального шоколаду використовують тільки какао, какао-масло, які надають продукції тієї самої гіркуватості. Розтопити кулінарний шоколад для додавання у кондитерський виріб можна за допомоги водяної бані чи мікрохвильової печі. Як правило, за консистенцією така глазур нагадує сметану та дуже швидко твердіє.

Вершки та їх особливості

У кулінарії використовуються тваринні та рослинні вершки. Перший варіант – це той продукт, який отримують після відстоювання молока корови, кози. Він підходить для приготування крему для тортів, мусу, кремю. Вершки – це повністю натуральний молочний продукт, який зберігається недовго, тому тваринна продукція проходить через стерилізацію.

Рослинні вершки не мають нічого спільного з тваринними, окрім схожого смаку. Вони не підходять для тортів, оскільки складаються з кокосового, пальмового масла, іноді додають стабілізатори, барвники. Такий продукт досить економічний, в декілька разів збільшується під час вбивання і використовується для приготування білкової начинки для капкейків чи макарунів.

Види барвників, про які потрібно знати

У кондитерських виробах барвники зазвичай використовуються для створення привабливого зовнішнього вигляду харчового продукту. Колір та подача грають дуже велику роль. Під час вибору таких домішок слід звертати увагу на наявність нерозчинних/розчинних пігментів, походження та придатність.

Сучасні барвники можуть бути натурального рослинного, тваринного, синтетичного походження. Також спеціалісти виділяють синтетичні барвники, які не мають ніякого аналогу з натуральнім варіантом. Ця домішка використовується для виготовлення печива, желе, тортів, крему.

Все, що потрібно знати про какао

За технологією виділяють всього два види кулінарного какао. Воно може бути натуральним чи алкалізованим. Різниця між двома варіантами зовсім невелика. Другий тип какао просто під час приготування проходить додаткову стадію обробки – алкалізацію. Завдяки цьому вдається приготувати не такий гіркий какао-порошок без кислуватого присмаку. Він досить м’який. Саме цей варіант какао кондитери зазвичай додають у шоколадні капкейки. Натуральну домішку професіонали використовують для приготування згущувачів для кремів, прянощів, десертів та випічки. Також какао може стати основою для приготування оригінального темного шоколаду. Гарантовано надзвичайний смак, який буде відрізнятися від магазинного виду.

Детальніше про кондитерські посипки

Якщо людина намагається стати відомим кондитером чи хоча б професіоналом у своїй справі, то їй потрібно навчитися гарно прикрашати власну продукцію. Найпростіший варіант – кондитерська посипка. Зараз існує безліч смачних та привабливих варіацій.

Види посипки:

  • матова;
  • перламутрова;
  • глянцева;
  • з металевим відблиском.

Існує класифікація і за формою. Найчастіше зустрічаються прикраси у вигляді кульок, драже, паличок, конфеті, квітів, геометричних фігур. Готові посипки продаються навіть у супермаркетах. Якщо автор бажає швидко та зі смаком прикрасити тістечко, капкейк, торт, то він може просто використати трохи декоративної посипки. Зазвичай вона їстівна та повністю безпечна для людського здоров’я. Зараз для декорації використовують навіть золото. Його також можна придбати в якості посипки, звичайно ж їстівне.

Отже, кондитерський ринок пропонує безліч варіантів інгредієнтів, які можна використовувати для приготування десертів. Окрім перелічених вище елементів кондитери часто також купляють готові начинки з маку, родзинок, кокосової стружки, цукрову пудру.